Zabiegi mikrodermabrazji

Zabiegi mikrodermabrazji

Posiadanie pięknej i zdrowej cery jest bardzo ważne dla każdej kobiety. W staraniach o jej osiągnięcie skutecznie pomoże mikrodermabrazja – zabieg o działaniu zbliżonym do peelingu mechanicznego. Efektywnie oczyszcza skórę i pobudza ją do regeneracji.

Dlaczego dobrze jest stosować mikrodermabrazję?

Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak istotne jest systematyczne i dokładnie oczyszczanie skóry. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przez precyzyjny strumień mikrokryształków. Tak dogłębne oczyszczanie skóry polecane jest zwłaszcza osobom mającym problemy z trądzikiem, łojotokiem lub przebarwieniami. Mikrodermabrazja służy też spłycaniu zmarszczek, pobudza krążenie i odżywia skórę twarzy.

Typy mikrodermabrazji

Jeśli dobrze znasz swoją cerę i jej wymagania, z pewnością wybierzesz najlepszy dla Ciebie zabieg. Dermatolodzy wyróżniają bowiem trzy typy mikrodermabrazji. Korundową – najbardziej inwazyjną – polecaną osobom walczącym z mocnym trądzikiem lub przebarwieniami. Diamentową – najbardziej optymalną dla osób posiadających wrażliwą i alergiczną cerę oraz tlenową – oczyszcza ona skórę za pomocą tlenu i soli fizjologicznej, zapewniając jej dogłębne odżywienie.