Spa

Spa

Jesteś stale zmęczona? Nie możesz uporać się ze stresem, a twój organizm daje ci to odczuć? A może twoim problemem jest cellulit i bezskutecznie szukasz sposobów, które pomogłyby ci w tych zmaganiach? Jeśli choć raz udzieliłaś pozytywnej odpowiedzi, czas najwyższy, byś odwiedziła spa.

Czemu powinnaś postawić na spa?

Spa jest skrótem łacińskiego wyrażenia określającego leczenie przez wodę. Należy tutaj dodać, że w dzisiejszych ośrodkach spa, leczenie wodą stanowi tylko część oferty – na ich pacjentów czekają również inne zabiegi oraz możliwość skorzystania z bazy sprzętu sportowego.

Na jakie zabiegi musimy być gotowi w spa?

Jak łatwo stwierdzić, usługi spa polegają w największej części na wykorzystaniu wody. Oprócz tego, w ich ofercie znajdziemy też maseczki oczyszczające organizm, masaże borowiną lub gorącymi otoczakami, pływanie w ciepłych basenach i możliwość odpoczynku nad brzegiem morza.

Lokalizacja hoteli spa

Hotele spa zazwyczaj działają w dużym oddaleniu od głośnych aglomeracji – nad morzem, w Tatrach i Bieszczadach albo na wsi. Nierzadko jednak spotyka się je również na obrzeżach miast, co daje nam możliwość zregenerowania sił bez planowania dłuższego wypadu.

Koszty terapii spa

Dawniej zabiegi w spa nie należały do tanich, obecnie jednak może skorzystać z nich naprawdę każdy – za kilka dni spędzonych w ośrodku spa wydamy nawet 380 PLN za jednego pacjenta.