Serum do włosów – piękno na co dzień

Serum do włosów – piękno na co dzień

Nasze włosy potrzebują czasem nadzwyczajnej ochrony. Odżywki lub szampony mogą natomiast nie poradzić sobie z naprawdę dotkliwymi dolegliwościami – ich receptura jest stworzona wszak z myślą o regularnej pielęgnacji. W takich przypadkach najczęściej wybieramy zabieg w salonie kosmetycznym oraz leczenie specjalistycznym serum do włosów. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju kurację możemy jednak wykonać samodzielnie – serum do włosów jest bowiem osiągalne nie tylko dla fryzjerów. Jak więc kupić preparat dopasowany do naszych oczekiwań?

Jak stosować serum do włosów?

Najpoważniejszym błędem pań jest sięgnięcie po serum już gdy włosy będą naprawdę zmęczone. Lepszym pomysłem będzie zaś dołączenie jej do zasobu kosmetyków używanych na co dzień. Kobiety stosujące serum do włosów często także spłukują serum podobnie jak zwykły preparat – tymczasem jednak powinniśmy zostawić je na włosach, by ochraniało je przed działaniem zanieczyszczonego powietrza oraz groźnych drobnoustrojów. Pamiętajmy też, iż niekiedy po zastosowaniu serum do włosów dozwolone jest nawet sięgnięcie po suszarkę.

Kup odpowiednie serum do włosów

Serum do włosów to preparat, który ma ściśle określone zadania. Nie należy zatem stosować preparatu stworzonego do ochrony włosów przetłuszczających się, kiedy naszym kłopotem jest nadmierne łamanie. Przed wyborem serum do włosów należy więc sprawdzić jakie jest jego zadanie, by postawić na preparat, który dobrze spełni nasze potrzeby. Kiedy natomiast nie mamy pojęcia, jak go wybrać – poprośmy o radę fryzjera.