Po zdrowe włosy do gabinetu trychologicznego

Po zdrowe włosy do gabinetu trychologicznego

Do gabinetu trychologicznego udajemy się przeważnie wówczas, gdy zaobserwujemy pierwsze oznaki przerzedzania się włosów. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę spędza sen z powiek nie tylko starszych panów, ale również nierzadko płci pięknej.

Jak odbywa się badanie chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, za pomocą wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, posiadających mikroskopijne soczewki, sprawdzić stan skóry głowy, mieszków włosowych, budowę włosów. Trycholog musi wstępnie dokładnie ocenić, co jest podłożem przerzedzania się włosów, by dobrze dostosować sposób kuracji. Zazwyczaj czynnikiem wywołującym przerzedzenie włosów są uwarunkowania genetyczne, które niestety ciężko zahamować. Inne istotne powody to przemęczenie organizmu, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów niszczącymi koloryzacjami. Szkodzi nam również stosowanie maseczek z intensywnie oddziałującymi silikonami.

Jakie kuracje przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze problemy z włosami. Pracujący tam trycholodzy mogą zaoferować pacjentom wiele sposobów na wypełnienie owłosienia. Są to terapie całkowicie nieagresywne, które przynoszą fenomenalne rezultaty. Polecana przez trychologów – i dodatkowo niezwykle efektywna – jest mezoterapia igłowa. Terapia daje znakomite efekty, nie tylko gdy zmagamy się z genetycznym osłabieniem włosów, ale też tym spowodowanym stresem. Sprowadza się do wstrzyknięcia w macierz włosową odżywczych składników i witamin, które stymulują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Warto przyjąć serię tego typu terapii, bo tylko systematyczne dostarczanie skórze pomocnych związków gwarantuje stałe wyniki. Już po kilku ostrzykiwaniach włosy widocznie się wzmacniają, są bujne i lśniące. Trycholog więc szybko pokaże jak uzyskać spektakularną fryzurę – gdy śnimy o burzy loków.