Odżywki a maski do włosów – różnice

Odżywki a maski do włosów – różnice

Poszukujesz masek do włosów? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich stan źle wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Równie szkodliwe jest korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, koloryzacja, stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy lub spanie z mokrą głową. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski nawilżające do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą regenerację niż zwykłe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby dotarły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, rekomenduje się używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być zestawione tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak wszelkiego rodzaju olejki, silikony, jak również keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: info@houseofbeauty.co.uk