Odstaw sztuczne produkty – poznaj mydło marsylskie

Odstaw sztuczne produkty – poznaj mydło marsylskie

W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele specyfików do pielęgnowania skóry. Spora część nafaszerowana jest sztucznymi barwnikami, detergentami, które wysuszają górne warstwy skóry. Ekologiczne mydło marsylskie stanowi znakomity substytut dla zwykłych żeli. Gdzie możemy je kupić i co decyduje o jego niezwykłych przymiotach?

Mydło marsylskie – wypróbuj na własnej skórze

Jak wskazuje sama nazwa, ten kosmetyk wywodzi się z serca Francji, gdzie tworzony jest w niewielkich zakładach, a jego receptura jest od dekad doskonalona. Mydło marsylskie musi mieć w składzie przynajmniej 72 procent składników pochodzenia roślinnego. Z reguły są to pozbawione parabenów substancje (na przykład olejek migdałowy, z oliwy oraz lawenda czy jaśmin). Nie jest ono testowane na zwierzętach, może być używane nawet przez dzieci czy osoby o atopowej cerze. Mydło marsylskie jest bardzo ekologiczne, ponieważ ulega biodegradacji, nie posiada produktów zwierzęcych, dlatego jest powszechnie stosowane przez wegetarian.

Mydło marsylskie – działa nawet na trądzik

Mydło marsylskie doskonale myje skórę, łagodzi podrażnienia, jak również przydaje się do prania. Regularne stosowanie likwiduje przykre choroby dermatologiczne. Poszukajmy go nie tylko w sklepach stacjonarnych, lecz także w sklepach internetowych, gdzie znajduje się bogaty asortyment mydełek po promocyjnych cenach. Niezwykłe właściwości powodują że miliony konsumentów regularnie używają mydło marsylskie do zabiegów pielęgnacyjnych.