Makijaż permanentny – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Makijaż permanentny – sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie

Makijaż permanentny to nieinwazyjny zabieg , który polega na wprowadzeniu pod skórę barwników roślinnych. W praktyce jest to technika zbliżona do tatuażu. Odróżnia się od niego przede wszystkim wykorzystywanymi pigmentami oraz głębokością ich podania.

Makijaż permanentny – sposób na perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia

Najpopularniejszy jest makijaż permanentny brwi, ust i oczu. Jest to zabieg, którego rezultaty utrzymują się przez dłuższy okres czasu i mają one znaczący wpływ na wygląd naszej twarzy. Dlatego makijaż permanentny to z reguły wyłącznie delikatna korekta wyglądu. W przypadku makijażu oczu, kobiety decydują się najczęściej na obrysy na dolnych i górnych powiekach. Makijaż brwi polega na korekcie kształtu oraz zagęszczeniu brwi. W zabiegu na ustach pogrubia się ich kontur i delikatnie się je powiększa, chociaż niektóre panie decydują się również na wypełnienie całych ust pigmentem.

Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na makijaż permanentny

Z powodu trwałych efektów makijażu permanentnego i jego znaczących kosztów, należy porządnie przemyśleć sobie wszystkie za i przeciw. Najważniejsze, żebyśmy sprawdzili, czy nie jesteśmy w grupie osób, u których makijaż permanentny nie jest zalecany. Są to w pierwszej kolejności chorzy na cukrzycę, kobiety w ciąży, a także osoby przechodzące infekcje. Oprócz tego na makijażu permanentnym lepiej nie oszczędzać. Zdecydujmy się na osobę z doświadczeniem, fachową i dbającą o higienę pracy. Pamiętajmy o tym, że mimo wszystko jest to zabieg, który jak każdy zabieg może mieć wpływ na stan naszego zdrowia.

Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: gabinet@katlejadayspa.pl