Gold City Spa – oczyszczanie twarzy

Gold City Spa – oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy jest techniką opracowaną dla pań zmagających się z skórą trądzikową, wągrami czy nadprodukcją sebum. Jakimi sposobami kosmetyczka może walczyć z takimi dolegliwościami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się sama.

Oczyszczanie twarzy przez wyciskanie

Po złuszczeniu naskórka i otwarciu otworów skórnych za pomocą pary wodnej, wykonujący zabieg ręcznie usuwa z pryszczy ropę, a potem oczyszcza skórę używając właściwych maseczek. Takie oczyszczanie twarzy może być stosowane we wszystkich typach skóry – oprócz pajączkowej, ponieważ ta nie znosi pary.

Hydrabrazja – oczyszczanie twarzy

Najpierw podciśnieniowo wyciąga się zalegający w pryszczach tłuszcz, następnie zaś złuszcza się naskórek za pomocą odpowiednich przyrządów. Oczyszczanie twarzy tym sposobem może wywoływać dyskomfort, jednak pomaga w tym chłodna woda.

Oczyszczanie twarzy diamentami

Przy takiej metodzie specjalista za pomocą odpowiednich diamentowych przyrządów przeprowadza delikatny peeling, otwierając pory oraz pozbywając się zrogowaciałej tkanki. Takie oczyszczanie skóry jest rekomendowane, gdy zależy nam na odżywieniu skóry – składniki z kremów łatwiej dotrą w jej głębokie warstwy.

Laserowe oczyszczanie twarzy

Tę metodę warto wybrać po peelingu diamentami. Opiera się na rozprowadzeniu na skórze odpowiedniego serum i umocnieniu go za pomocą promieni IPL. Oczyszczanie twarzy tą techniką jest niestety stosunkowo drogie, jednak jego rezultaty utrzymują się przez wiele tygodni.

Kwasowe oczyszczanie twarzy

Aplikowane w czasie takiego zabiegu substancje wywołują kontrolowane oparzenie skóry, a ta przez to napina się, a następnie kruszeje, odsłaniając niższą, czystszą warstwę.