Dolegliwości zwalczane przez dermokosmetyki

Dolegliwości zwalczane przez dermokosmetyki

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki powstało ze złączenia słów derma (czyli skóra w języku łacińskim) i kosmetyki. Dzięki substancjom aktywnym biologicznie ich działanie ma być porównywalne do tego, jakie mają środki lecznicze. Na ogół do dermokosmetyków zaliczamy kremy, balsamy i maści.

Zastosowanie dermokosmetyków

Dermokosmetyki są to preparaty używane nie tylko do pielęgnacji zdrowej skóry, ale również jako specyfiki wspomagające zwalczanie dolegliwości skórnych. Zawierają substancje wpływające łagodząco lub leczniczo. Nie są w stanie wywołać reakcji alergicznych, albowiem nie zawierają sztucznych barwników i aromatów, przy których nie trudno o podrażnienie skóry. Są tworzone jako środki do zwalczania odpowiednich zmian skórnych. Mają działanie przeciwzapalne, a także łagodzące. Są w stanie również utrzymać właściwe nawilżenie skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków włączyć można między innymi środki przeciwłupieżowe, znakomite dla skóry głowy i włosów.
Dzięki bogatej ofercie i bardzo efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się nieprawdopodobną popularnością w sklepach, które je sprzedają.