Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla osób, które z rozmaitych względów nie mogą zdecydować się na normalne metody. Depilacja wiązką lasera minimalizuje wszak ryzyko pojawienia się wszelkiego rodzaju podrażnień, okazuje się również skutecznym narzędziem do zmagań z problematycznymi włosami. Warto dodać, iż oprócz niszczenia włosów, leczy również skórę. Jak więc przyszykować się do depilacji? O jakich rzeczach nie powinniśmy zapominać?

Depilacja laserowa – jak się przyszykować?

Aby depilacja laserowa przyniosła efekty, około trzydzieści dni przed depilacją nie możemy używać depilatora. Kosmetolodzy zalecają także uważać na używanie plastrów oraz usuwanie włosów sposobami mechanicznymi – w czasie depilacji w mieszkach powinny być cebulki. Przed samym zabiegiem powinniśmy natomiast dokładnie ogolić się tradycyjną żyletką.

Depilacja laserowa – o czym pamiętać?

Jako, że depilacja laserowa może być powodem podrażnień skóry, dobrze będzie, kiedy przez trzydzieści dni przed depilacją zrezygnujemy z opalania – w szczególności na solarium. Depilacja laserowa nie jest też rekomendowana kobietom oczekującym dziecka oraz przyjmującym leki przeciwbakteryjne lub środki przeciwdepresyjne.

Depilacja laserowa – o co chodzi?

Depilacja laserowa opiera się na tym, iż laser działa niszcząco na zalegającą się w mieszkach włosowych melaninę, uszkadzając tak budowę konkretnego włosa. Osoby, które zdecydują się na opisywany zabieg muszą pamiętać, by nie eksponować ogolonych okolic na działanie słońca co najmniej przez cztery tygodnie.