Depilacja laserowa ciała

Depilacja laserowa ciała

Usunięcie niechcianych włosów może być naprawdę trudnym zadaniem. Zwykłe metody dają wprawdzie widoczne efekty, ale włosy odrastają już po kilku dniach. Kłopot bywa szczególnie istotny podczas upałów, gdy wskutek noszenia lekkich ubrań bez trudu można dostrzec wszelkie mankamenty. Jak się z nim uporać? Najrozsądniej postąpimy wybierając depilację laserową. Czemu warto postawić na wspomnianą metodę?

Depilacja laserowa – jak działa?

Efektywność depilacji laserowej polega na działaniu, które snop lasera wywiera na mieszki włosowe. Działa na znajdującą się w nich melaninę, przez co włosy są skutecznie uszkadzane. Depilacja laserowa powinna być przeprowadzona przez specjalistę, ponieważ jej efektywność jest zależna od właściwego doboru siły lasera.

Depilacja laserowa – silne strony

Efekty depilacji laserowej utrzymują się bardzo długo – po początkowych sesjach do dwóch miesięcy, lecz po każdym następnym zabiegu ten czas staje się dłuższy. Po ustalonej z kosmetologiem serii zabiegów, musimy przeprowadzać je tylko raz na dwanaście miesięcy. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, a przy tym usuwa także grube owłosienie ze wszystkich partii ciała.