Biżuteria z bursztynem – Biżutik

Biżuteria z bursztynem – Biżutik

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź zaskakiwać – bursztyn należy przecież do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby mogą dopasować się do wszystkich trendów. By zachować jej wygląd, musimy o nią odpowiednio zadbać. Jak? Powie wam opracowany przez nas artykuł.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy naszyjnik musimy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Złoto Bałtyku nie znosi silnych substancji chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – na przykład mleczko migdałowe lub mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką ścierką, lekko zwilżoną wodą – nigdy nie może być jej zbyt dużo.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w piwnicy zabytkową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi niesamowite wrażenie, jednak czas zostawił na niej swoje piętno. Czy można ją odnowić? Próbując zrobić to samodzielnie, możesz jedynie pogorszyć sytuację – powinieneś zatem zwracając się do jubilera.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: sklep@bizutik.pl