Srebro koloidalne – prawdziwy hit w medycynie

Srebro koloidalne – prawdziwy hit w medycynie

Mocno rozcieńczone srebro, które zostało połączone z żelatyną lub białkiem to preparat , który nazywamy kolargol. Częściej jednak w miejsce właściwego określenia używa się określenia srebro koloidalne. Stosowane jest ono przede wszystkim w lecznictwie. Korzysta w niego bardzo dużo gałęzi medycyny.

Srebro koloidalne – naturalny środek leczniczy

Właściwości antybakteryjne srebra koloidalnego przyczyniły się do tego, że jest ono używane w medycynie. Naprawdę często korzysta z niego dermatologia i okulistyka, zdecydowanie rzadziej stosują je urolodzy. Obecnie koloidy srebra stosowane są jako preparat do użytku zewnętrznego. Właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe przyczyniają się do tego, że po srebro koloidalne sięga się wtedy, kiedy mogą pojawić się zakażenia o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym. Srebro koloidalne jest bowiem bardzo dobrym środkiem antyseptycznym. W leczeniu stosuje się je w formie maści (dermatologia) i kropli (okulistyka).

Na jakie dolegliwości mogą być wykorzystywane koloidy srebra?

Koloidy srebra wykorzystuje się w leczeniu ciężko gojących się oparzeń, ran oraz owrzodzeń. W aptekach znajdują się suplementy diety, które zawierają srebro koloidalne – można je stosować przy przeziębieniu czy grypie, też jako leki wspomagające leczenie anginy, zapalenia oskrzeli oraz kaszlu. Wyjątkowo często koloidy srebra są używane do leczenia zmian pojawiających się na skórze. Można je stosować w przypadku łuszczycy, trądziku, egzemy, rozmaitych postaciach grzybicy i przy łojotoku. Srebro koloidowe pomaga w stanach zapalnych pęcherza moczowego oraz jelita grubego. Można je wykorzystywać też przy grypie żołądkowej. Zanim zaczniemy stosować środki, w których znajduje się srebro koloidalne, trzeba skonsultować się z lekarzem, w szczególności w przypadku preparatów do stosowania wewnętrznego. Nie można bowiem przekroczyć maksymalnej dziennej dozy, która jest wyjątkowo mała i stanowi tylko 0,014 miligrama na każdy kg masy naszego ciała. Srebro koloidalne możemy dodawać też do płukania odzieży, a także wykorzystywać w celu neutralizacji przykrego aromatu potu.