Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Rower poziomy wykazuje wiele atutów. Jest znacznie szybszy od zwykłego, a bardziej komfortowa pozycja sprawia, iż świetnie sprawdza się na dłuższych wyjazdach. Na rowerze poziomym łatwiej też wytrenujemy więcej partii mięśni. Pomimo tego posiada również wady, które sprawiają, że nieczęsto obserwuje się go na polskich ulicach. Najistotniejszą wśród nich jest z całą pewnością mała zwrotność, która w dużej mierze rzutuje na bezpieczeństwo jazdy. Na szczęście tej cechy nie ma rower treningowy poziomy, który zdobywa niemałe uznanie wśród klientów klubów fitness. Co istotne, z jego zalet możemy skorzystać również w naszym domu, bo takie rowery możemy kupić w e-sklepach w atrakcyjnych cenach. Co więc oferuje nam rower treningowy poziomy? Czemu warto go użyć?

Konstrukcja roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy rzecz jasna przywodzi na myśl pionowy rower stacjonarny, lecz w przeciwieństwie do niego nie ma siodełka, a bardziej komfortowy fotel. To sprawia, iż ćwicząc na nim wykorzystujemy inne partie mięśni, sprawiając w ten sposób, iż trening jest o wiele wydajniejszy i umożliwia wykonywanie jednocześnie innych ćwiczeń. Nowoczesne rowery treningowe poziome najczęściej posiadają też wbudowany komputer, jaki wskaże nam, jak wiele kalorii spaliliśmy i jakie mamy ciśnienie.

Czemu dobrze kupić rower treningowy poziomy

Jak już napisaliśmy, największym atutem, jaki posiada rower treningowy poziomy jest to, że za jego pomocą możemy wytrenować większe partie mięśni. Charakterystyczna pozycja sprawia także, że kolana są w czasie ćwiczeń mniej obciążone – dlatego bez obaw mogą trenować z nim także ludzie walczący z otyłością. Konstrukcja roweru treningowego poziomego sprawia również, że podczas treningu nie doskwierają dolegliwości lędźwi. Powinniśmy oprócz tego zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy również rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie ma cechy zwykłego sprzętu.