Pogoda nie sprzyja? Trenuj na rowerze stacjonarnym

Pogoda nie sprzyja? Trenuj na rowerze stacjonarnym

Rower stacjonarny to doskonałe narzędzie dla ludzi, którzy nie mają chwili na treningi na zewnątrz, a mimo to chciałyby zachować zadowalającą formę. Jego zalety są zbliżone do tych, które oferuje nam zwykły jednoślad – może poprawić formę, a także wyrzeźbić mięśnie nóg czy lędźwi. Poza tym nie stwarza ryzyka wypadków, możemy ćwiczyć na nim w złą pogodę i pozwala na wykonywanie treningów zajmujących nawet kilkanaście minut – o ile, oczywiście, używamy go nie w klubie, a w swoim domu. Nic więc dziwnego, iż jest bardzo często kupowany.

Budowa roweru stacjonarnego

W sklepach znajdziemy trzy najważniejsze rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz na elektromagnes. Mechaniczne wyróżniają się najniższą ceną, ale nietrudno także je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym oporem będzie nieco droższy, lecz jednocześnie bardziej wytrzymały i komfortowy. Rowery tego typu bywają również często wyposażone w komputer, a ten pomoże w organizowaniu treningów – rejestruje spaloną energię, „przejechany” dystans puls oraz pozostałe parametry.

Rower stacjonarny – koszty

Profesjonalny rower stacjonarny może być dużym wydatkiem. Szczęśliwie w mieszkaniu nie zawsze będzie on potrzebny – doskonale zda egzamin egzemplarz wyposażony wyłącznie w niezbędne funkcje. Podstawowe wersje kupimy już za mniej niż 300 zł, zaś za dwa razy większą sumę dostępne są rowery z licznikiem i innymi, pomocnymi dodatkami.