Intensywne ćwiczenia na wioślarzu treningowym

Intensywne ćwiczenia na wioślarzu treningowym

Ostatnio w Polsce rośnie liczba ludzi pochłoniętych dyscyplinami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Co ciekawe, nie tylko są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się także snująca marzenia o mistrzowskich wynikach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby starsze, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Ważne jest jednak to, aby wystarczająco intensywnie ćwiczyć, zanim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo daje się bowiem również uprawiać w domowym zaciszu przy pomocy wioślarza treningowego.

Jaki wpływ na organizm mają treningi na wioślarzu treningowym?

Pozycje, jakie się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na wzmacnianie mięśni oraz odpowiednich nawyków postawy. To jednakże nie koniec! W trakcie korzystania z wioślarza treningowego, zmuszeni jesteśmy również do używania górnych partii mięśni, tj. ramion oraz klatki piersiowej. To doskonałe treningi wysiłkowe, które można porównywać do codziennego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania prawidłowej postawy – nie jest to jednak recepta na zażegnanie problemów z kręgosłupem. Osobom chorującym na kifozę, skoliozę lub inne wady postawy, którym potrzebna jest systematyczna gimnastyka, nie poleca się jednak ćwiczeń na tym urządzeniu, gdyż jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – ćwicz w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które pojawia się w większości klubów fitness, jednak można także trenować na nim w domowym zaciszu. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym ulokowany jest ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są ruchy, jakie wykonuje wioślarz w zwykłych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny oscylują w granicach od kilkuset do kilku tysięcy PLN i zależne są od tego, czy jest to model prosty czy profesjonalny. Warto wspomnieć, iż w sklepach online można nabyć go zwykle taniej niż w sklepie stacjonarnym. Powinno się jednak koniecznie zwracać uwagę, żeby nabyć taki sprzęt do treningów, który ma stosowne certyfikaty. O radę odnośnie dostosowania wioślarza treningowego do naszych potrzeb najlepiej zapytać doświadczonych doradców sklepu.