Zalety paneli podłogowych

Zalety paneli podłogowych

Panele podłogowe są chętnie kupowane przez Polaków. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać – szczególnie, kiedy przypomnimy sobie ich wszystkie dobre strony. Panele podłogowe są bowiem niedrogie, natomiast różnorodność dostępnych wzorów powoduje, że wszyscy wyszukamy wersje dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Jak pokazują statystyki sklepów, Polacy kupują panele częściej niż wykładziny, a z uwagi na niewysokie ceny, również od podłóg drewnianych. Przed kupnem danego produktu warto oczywiście sprawdzić, czy spełni nasze potrzeby.

Panele podłogowe – klasy ścieralności

Najistotniejszym cechą paneli podłogowych jest twardość – to od tego zależy, ile wytrzymają. Określa się ją za pomocą klas ścieralności, które symbolizują liczbę ruchów szlifierki, po jakiej powierzchnia się uszkodzi. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 i AC2 powinny być używane tylko w rzadko używanych pomieszczeniach. Do pokoju dziennego lub przedpokoju powinniśmy kupić zaś produkty z klasą nie niższą niż AC3 – nie zapominając rzecz jasna, że najsolidniejsze to te określone jako AC5.

Jak zamontować panele podłogowe?

Panele podłogowe bywają bardzo chętnie kupowane także z uwagi na łatwość ich założenia. Chociaż ich położenie będzie łatwiejsze niż podłogi, powinniśmy pamiętać, iż potrzebne są do tego wysokie kwalifikacje. Chcąc mieć gwarancję, że panele będą odpowiednio zamontowane, powinniśmy zlecić to doświadczonej ekipie – szczególnie, gdy dotąd nie montowaliśmy podłogi i nie posiadamy odpowiednich sprzętów.