Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Zobacz, gdzie nabyć dźwigary

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy budowie stropów – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż strop nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Powinny one być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak olcha, buk, topola czy sosna. Niezmiernie ważne jest również odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wilgoci, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Firmy, które regularnie parają się budową wielokondygnacyjnych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Z kolei przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych modułów szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: sklep@abcszalunki.pl