Współpraca z architektem nie musi być trudna

Współpraca z architektem nie musi być trudna

architekt w Krakowie

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać przy tym z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze działania, ma z pewnością projekt domu. Mamy szansę co prawda kupić stworzony już dokument, lecz by mieć pewność, że dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto poprosić o poradę architekta. Ze względu na to, iż wielu z was nie wie, czym naprawdę się para, warto napisać na ten temat kilka zdań.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy projekt spełni nasze potrzeby, jest zależne przede wszystkim od rezultatów spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Należy też zaznajomić się z głównymi przepisami na temat budownictwa – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, ponieważ w przypadku wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość obu projektów ustalają specjalne przepisy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: biuro@joannaklusak.com