Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

W budownictwie bardzo ważna jest solidność używanych surowców. Właśnie dlatego budowlańcy tak często wybierają stal antykorozyjną – jest to wszak surowiec naprawdę wytrzymały, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są także jej walory estetyczne – domieszka chromu sprawia, że świetnie zdaje też egzamin jako materiał do elementów dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się rozmaite elementy, lecz najczęściej stosowane są pręty. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do jakich celów wykorzystywane są takie produkty?

Wałek nierdzewny – plusy

Jak już nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często wybierany przez architektów głównie ze z uwagi na jego solidność. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, iż nie koroduje także przy stałym kontakcie z wilgocią. Oprócz tego większość elementów tego typu jest odporna na działanie szkodliwych substancji, przez co mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach.

Gdzie wykorzystuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na ogromną odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Wałki tego rodzaju często stosowane są w budownictwie, ale użycie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są wykorzystywane również w motoryzacji, stolarce meblowej i innych gałęziach przemysłu. Pręty i wałek nierdzewny są też używane przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wodą nie przyspiesza wszak ich korozji.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: sklep@metal-e.pl