W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy podczas różnego typu remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Wybierając kontener, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.