Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

W teorii układanie paneli nie będzie przysparzać problemów nawet amatorom remontów, którzy dotąd się tym nie zajmowali. Przy pracy okazuje się jednak, że nie jest to tak łatwe, jak sądziliśmy – szczególnie, jeśli zdecydowaliśmy się na technikę bezklejową. Jeżeli zatem nie posiadamy odpowiednich ku temu kwalifikacji, najlepiej zrobimy zlecając to fachowcom. Zwłaszcza, iż układanie paneli wymaga nie tylko wielkich umiejętności, lecz również doświadczenia pozwalającego wybrać wszystkie dodatki, które w wielkim stopniu rzutują na rezultaty pracy.

Reguły układania paneli

Układanie paneli związane jest z wymogiem użycia specjalnych akcesoriów, a te zwiększą wygodę wnętrza. W miejscach, gdzie panele graniczą z fasadami, musimy użyć listwy przypodłogowe, które przykryją dylatacje. Należy wiedzieć także o podkładach, bo to one pozwolą na ustrzeżenie się zawilgocenia paneli – bezwzględnie powinny zostać położone pod panelami. Odmienny typ podkładów musi być wykorzystany, kiedy w lokalu wykorzystujemy ogrzewanie podłogowe.

Komu zlecić układanie paneli?

Jak zatem wybrać odpowiednie materiały i kupić panele, które zdadzą egzamin w naszym wnętrzu? Nie będzie to łatwe, toteż najlepiej postąpimy powierzając dobór oraz układanie paneli specjalistycznej firmie. Firma wybierze panele i dodatki wysokiej jakości, a my dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż będą one dobrze zamontowane i posłużą nawet kilka dziesięcioleci częstego użytkowania.