Tarasy z kompozytu mogą być doskonałą alternatywą dla tarasów drewnianych. Nie wymagają konserwacji, a wizualnie przypominają tradycyjne rozwiązania. Nic zatem zaskakującego, że nasi rodacy od niedawna często postanawiają akurat nimi zastąpić drewno w swoich domach. Jakie mocne oraz słabe strony mają tarasy kompozytowe? Kiedy opłaca na nie postawić?
Surowce do produkcji tarasów kompozytowych
Deski na tarasy kompozytowe są wytwarzane z mączki drzewnej i polichlorku winylu. Zawartość drewna nie powinna być niższa, niż 30 procent, ale wytwórcy zazwyczaj dodają nawet 50 procent.
Zalety tarasów kompozytowych
W przeciwieństwie do tych zbudowanych z drewna, tarasy kompozytowe są bardzo wytrzymałe na wpływ wilgoci. Ważne jest również fakt, iż deski tego typu nie posiadają wypaczeń, co w ogromnej mierze zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Pod względem wyglądu natomiast wypadają prawie tak, jak autentyczne drewno.
Jak montować tarasy kompozytowe?
Panele na tarasy kompozytowe układane są bezpośrednio na betonie – nie nie musimy kłaść materiału izolującego. Z uwagi na to niezwykle ważne jest to, by posadzka była w stu procentach równa i posiadała pewien spadek, umożliwiający spłynięcie zbyt dużej ilości wody.
Tarasy kompozytowe – kiedy się nie sprawdzą?
Pomimo wielu zalet, tarasy kompozytowe mają jednak pewne wady. Przede wszystkim warto powiedzieć o ich podatności na zarysowania, które mogą pojawiać się przez korzystanie z krzeseł plastikowych. Właściciele tarasów kompozytowych muszą też zachować ostrożność w czasie grilla, gdyż rozgrzany tłuszcz potrafi uszkodzić panele.
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków
Tel.: 12 269 80 35
E-mail:
info@podlogi-kopp.pl