Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Znajdź szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki i sklejkę.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: biuro@abcszalunki.pl