Stolarka okienna – zalety i możliwości

Stolarka okienna – zalety i możliwości

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych komponentów każdego budynku. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przerasta okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zredukuj hałasy z zewnątrz

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo elegancko, a do tego mają również bardzo dobre parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie redukuje koszty ogrzewania nieruchomości. Takie okna znakomicie wyciszają mieszkanie, a także nadają się do zamontowania w przypadku dużych powierzchni. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń można ją samodzielnie naprawić. Specjaliści szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – innowacyjne okna rozwierane i harmonijkowe

Podmioty oferujące stolarkę okienną proponują obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, harmonijkowe, a także wiele innych wersji, które służą wygodzie domowników. Co więcej, można także zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – przeciwsłonecznych oraz refleksyjnych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. dąb, modrzew lub gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do wiekowych budynków i jest w nich często stosowana.