Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – zaufaj fachowcom

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – zaufaj fachowcom

Stawiając na zakup mieszkania od dewelopera nie można zapominać o odbiorze technicznym. Jest to jeden z bardziej znaczących etapów zakupu wyśnionych „czterech ścian”, który może zabezpieczyć nas przed szeregiem ogromnych problemów. Co to jest odbiór techniczny? O czym nie wolno zapominać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – po co się je przeprowadza?

Odbiór techniczny wymarzonego M opiera się dokładnym sprawdzeniu zgodności realizacji budowy lokalu z umową, która została zawarta z deweloperem. Uwagę należy zwrócić również na to, czy lokal jest zgodny z projektem, polskimi standardami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości ma służyć przede wszystkim kontroli czy w mieszkaniu nie znajdują się przeróżne usterki oraz wady konstrukcyjne. Na drodze sprawdzenia mieszkania odkryć można różne niedociągnięcia zakończonych robót. Defekty wykrywane bardzo często to: nieprawidłowo zamontowana elektryka, zaburzenia poziomu murów, odklejające się tapety, nierówne posadzki, a także puchnący od ścian tynk. Wskazane usterki powodują, że w mieszkaniu przeprowadzić powinno się bardzo dużo dodatkowych prac, które nierzadko rodzą duże koszty, jednocześnie przesuwają w czasie możliwość wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę specjalistów

Aby być pewnym, że stan techniczny kupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, projektem architektonicznym i obowiązującymi na terenie Polski normami, powinniśmy zdecydować się na pomoc fachowych firm, które prowadzą działalność w sposób całkowicie niezależny. Pracują w nich specjaliści rewelacyjnie znający się na pracach , które mają charakter budowlany i remontowy. Ocenienie mieszkania pod względem prawidłowości realizacji prac nie zajmie tego typu osobom wiele czasu, a równocześnie prowadzone jest to z wielką dokładnością. Stawiając na ich pomoc można być pewnym, że mieszkanie będzie rzetelnie obejrzane, a niewielkie nawet wady – wskazane.