Sklejka – czemu warto stosować?

Sklejka – czemu warto stosować?

Dowiedz się, gdzie kupić sklejkę, wejdź na abcszalunki.pl

Sklejka jest stawiana wśród materiałów najchętniej wykorzystywanych w różnych branżach. Nie może to jednak zaskakiwać – wykazuje wszak mnóstwo zalet. Jest przede wszystkim tania, a to wynika z procesu jej produkcji – wytwarzana jest z drewna. Zewnętrzne poziomy sklejki wytwarzane są zazwyczaj z rodzajów drewna wyróżniających się względami dekoracyjnymi – między innymi olchy – zaś środkowe – z tańszych gatunków. Często sklejkę powleka się także okleiną fenolową. Zastosowanie specjalnych żywic sprawia z kolei, iż sklejka wyróżnia się dużą wytrzymałością – z tego powodu stosuje się ją również w wytwórstwie statków powietrznych. W których branżach poza tym wykorzystuje się ten materiał? O czym musimy pamiętać wybierając sklejkę?

Zastosowania sklejki

Obecnie sklejkę zazwyczaj stosuje się w sektorze meblarskim. Oprócz tego stosuje się ją również w wytwórstwie rozmaitych dodatków do domu – paneli, boazerii czy ozdób. Poza tym sklejka jest często wykorzystywana przez budowlańców, którzy robią z niej między innymi szalunki, czyli typ form do wylewania fundamentów. Sklejka bywa również surowcem chętnie wykorzystywanym do wykonywania jachtów, zaś dawniej była stosowana przez producentów aut i samolotów – do dziś jest stosuje się ją przy renowacji starszych pojazdów. Z uwagi na niewielką masę, sklejkę często wybierają również amatorzy modelarstwa.

Sklejka – porady dla kupującego

W wielu przypadkach najistotniejszą cechą jest odporność sklejki. Dlatego nie możemy kupować modeli niezbyt wysokiej jakości – a te często proponują niektórzy dostawcy. Jak zatem uniknąć pomyłek przy kupnie sklejki? Oczywiście wybierać wyłącznie sprzedawców, którzy zapewnią nam najwyższą jakość – szczególnie kupujących sklejkę od razu od producenta. W sytuacji, kiedy planujemy nabyć większą ilość surowca nie powinniśmy także szukać jej w marketach – zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem okaże się zakup u zaufanego hurtownika, gdyż ten zaoferuje nam dowolną jej ilość.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: biuro@abcszalunki.pl