Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Dowiedz się, gdzie kupić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: sklep@abcszalunki.pl