Remont budynku a wynajem rusztowań

Remont budynku a wynajem rusztowań

Rusztowanie to konstrukcja niezbędna na każdej budowie. Dzięki niej powstają nowe budowle, a stare są poddawane remontom. Zobaczmy w takim razie, jak zbudowane są rusztowania oraz w jakich przypadkach wymagane jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – do prac budowlanych

Wyróżniamy dużo rodzajów rusztowań – na przykład stojakowe, przejezdne, systemowe, wspornikowe. Ich podstawę stanowią stalowe słupy nośne, które połączone są poziomymi żerdziami. Aby rusztowanie było bezpieczne i maksymalnie funkcjonalne, nieodzowne są również komponenty takie jak stężenie ukośne, złącza obrotowe i poręcze. Na tak przygotowanej strukturze można położyć drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z różnorodnych stopów metalu, a także mają zróżnicowane przeznaczenie. Najczęściej używane są do prac budowlanych, przy ich użyciu wykonywane są np. prace konserwatorskie czy instalacyjne. Powszechnie stosowane są do remontowania budynków – obiektów sakralnych, scen, domów prywatnych, zakładów produkcyjnych. Spotykane są w przemyśle chemicznym, służą też do konserwacji wież czy reklam wielkopowierzchniowych. Poszczególne moduły rusztowania wykonane są z komponentów aluminiowych i stopów metali.

Wynajem rusztowań – skorzystaj z usług fachowców

Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia na podczas prac remontowych i budowlanych. Trzeba zauważyć, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – nakazują to normy BHP. Jeśli zatem rozpoczynamy prace modernizacyjne, powinniśmy zlecić to doświadczonym firmom, które wynajmują rusztowania. Wtedy mamy pewność, że struktura będzie bezpieczna oraz funkcjonalna. Montażem powinna podjąć się osoba fachowo przeszkolona. W Polsce działają podmioty dzierżawiące, składające, a także rozbierające wszystkie elementy. Wycena usługi jest określana z klientem i jest uzależniona od metrażu, okresu wynajmu, jak również przeprowadzonych robót montażowych.