Projekty domów z bali – nie tylko domy sezonowe

Projekty domów z bali – nie tylko domy sezonowe

Jeśli poszukujesz domów z bali Kraków, koniecznie wejdź na domygoralskie.com/realizacje.html

Domy z bali to jeden z najstarszych rodzajów obiektów mieszkalnych. Najczęściej wznosi się je ze świerku lub jodły. Mimo że ich budowa jest taka sama od wieków, wciąż znajdują rzesze zwolenników. Nie powinno to oczywiście dziwić – mają bowiem mnóstwo zalet, które sprawiają, że liczba ich właścicieli stale się zwiększa. Mogą przybierać wszystkie kształty, wznoszone są z bezpiecznych dla środowiska surowców, doskonale się prezentują i – co najistotniejsze – są bardzo wygodne. Należy wspomnieć również o tym, iż budowa domu tego typu jest zdecydowanie prostsza niż murowanego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się również zdrowym klimatem, który pozytywnie wpływa między innymi na płuca.

Różnorodność projektów domów z bali

Część z nas myśli, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do tradycyjnej architektury. W istocie często tak jest, ale powinniśmy podkreślić, iż domy z bali mogą również mieć odmienne kształty. Dziś spotyka się również innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą również posiadać elewację, co sprawia, że prostsze okazuje się urządzenie wnętrza – zwykle stosuje się w tym celu płyty regipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak nietrudno stwierdzić, stworzenie domu z bali jest znacznie trudniejsze niż betonowego. Z tego powodu wybierając ten rodzaj budynku, warto sprawdzić, jakie projekty wykonał już wcześniej dany projektant. Bezwzględnie dowiedzmy się też, czy jego stylistyka nam się spodoba. Istotne okazuje się oprócz tego to, jakiej ekipie powierzymy budowę domu. Oczywiście najlepiej wybierać te z doświadczeniem w takich inwestycjach. Dobrym rozwiązaniem okaże się także na pewno znalezienie firmy, w ramach której współpracują ze sobą dobry projektant i doświadczeni rzemieślnicy – wówczas dom z pewnością będzie wzniesiony szybko i bez niepotrzebnych komplikacji.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com