Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

projekty domów szkieletowych, pracownia architektoniczna

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, zbudowane są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i tworzą go słupy oddalone od siebie o mniej więcej 0,5 m. Drewno powinno wcześniej oczywiście być właściwie oporządzone – stosuje się w tym celu środki owadobójcze, antypleśniowe oraz impregnaty. Zazwyczaj wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, który przed zamocowaniem jest dokładnie wysuszony oraz cięty z czterech boków. Do szkieletu przytwierdzane są deski, między którymi umieszcza się niepalne surowce termoizolacyjne – jak m. in. wełna szklana. Czemu więc warto postawić na projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach nie należy zapominać przy wyborze projektanta?

Z jakich powodów opłaca się zlecić projekty domów szkieletowych?

Inwestorzy, dla których najważniejszy będzie czas wzniesienia, z pewnością będą cieszyć się z tego, że projekty domów szkieletowych zapewniają jej prędkie zakończenie. Zazwyczaj są one wszak budowane zaledwie w dziewięćdziesiąt dni, a poza fundamentami prace nie są zależne od czynników atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych otrzymujemy również gwarancję, że do ogrzania obiektu będzie zbędna duża ilość ciepła, co razem z ich trwałością sprawia, że ceny eksploatacji są dość małe. Powinniśmy wspomnieć także o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe są pod każdym względem bezpieczne dla środowiska.

Który architekt stworzy projekty domów szkieletowych?

Podczas wyboru architekta najważniejsze są na pewno projekty domów szkieletowych, które wykonał do tej pory. By sprawdzić, czy jego styl tworzenia nam odpowiada, należy jedynie wejść na jego portfolio i przejrzeć jego uprzednie prace, a jeśli się nam one spodobają – umówić się z twórcą, celem uzgodnienia dalszych detali inwestycji. Nie należy zaś sugerować się tylko ceną budowy domu – to bowiem wydatek na wiele lat.

Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: pracownia@barteksitarski.pl