Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

https://joannaklusak.com/oferta/

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto przy tym wiedzieć, że nie będzie to proste zadanie, zaś największe trudności wiążą się z załatwieniem rozmaitych oficjalnych spraw. Najpierw powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, kiedy okażemy projekt budowlany. Projekt musi być przygotowany przez architekta, a jego zawartość regulują odpowiednie ustawy. Co więc musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę oraz posiadać rozmieszczenie istniejących i wznoszonych budynków , a także instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się też dane o punkcie składowania śmieci, układzie zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty budowanych obiektów i często także oświadczenia firm dostarczających media. W niektórych sytuacjach niezbędne okaże się także dodanie rezultatów testów podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane będą niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że rozpoczęta budowa musi odbywać się według strategii ustalonej w owym projekcie, zaś wszelkie niezgodności mogą okazać się powodem jej niezatwierdzenia.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: biuro@joannaklusak.com