Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Zamów podpory Peri na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, przemyślaną konstrukcją oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: sklep@abcszalunki.pl