Podnośnik terenowy – do zadań specjalnych

Podnośnik terenowy – do zadań specjalnych

Monterzy rzadko do zadań u góry wykorzystują drabiny. Jak łatwo zauważyć, powodem jest chybotliwość drabiny, która przez nawet niewielkie wstrząsy potrafi się przechylić. Ze względu na bezpieczeństwo przebywających u góry ludzi częściej wykorzystuje się podnośniki. Maszyny tego typu zdadzą egzamin w każdych warunkach – w halach lub na prostej nawierzchni może to być normalny podnośnik, w trudnych warunkach bezpieczniejszy okaże się zaś podnośnik terenowy. Kiedy wykorzystuje się podnośniki? Jak znaleźć odpowiedni model?

Czemu dobrze postawić na podnośnik terenowy?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, w zwykłych warunkach specjalistyczny podnośnik nie będzie niezbędny. W niektórych sytuacjach zwykły model okaże się jednak niewystarczający – na przykład w czasie prac na terenie pagórkowatym oraz na grząskich ulicach. Dobrze wtedy postawić na wynajem podnośnika terenowego, bo on zagwarantuje nam stabilność nawet na nierównościach. Tego rodzaju podnośniki charakteryzują się odpowiednio skonstruowanym koszem , a także szerszym wysięgiem i udźwigiem.

Podnośnik terenowy – kiedy wybrać?

Z uwagi na dużą stabilność podnośnik terenowy ma różne zastosowania. Oprócz zadań przy sieciach telefonicznych czy elektrycznych, stosuje się go między innymi do montażu reklam. Podnośniki terenowe są również używane do ścinania dużych drzew, czyszczenia okien w biurowcach i konserwacji dachów. Należy też wspomnieć, że przenośniki terenowe są często stosowane przez kamerzystów i fotografów.