Piaskowiec elewacyjny – praktyczny poradnik

Piaskowiec elewacyjny – praktyczny poradnik

Piaskowiec elewacyjny to komponent często stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako element wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Przekonajmy się więc co dokładnie decyduje o jego powszechnym stosowaniu.

Piaskowiec elewacyjny – na fasady budynków

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo modnym komponentem wykorzystywanym podczas budowy nieruchomości oraz ich fasad. Spotykany jest w wielu odmianach kolorystycznych – od jasnego, przez szary aż po miedziany. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i typem – możemy dostać płytki spłaszczone, faliste, jasne, o łamanych brzegach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element ozdobny – w domach, na posesjach i jako element okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na ścieżki ogrodowe, fontanny czy ozdobne murki.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w ekstremalnych warunkach

Kluczową właściwością piaskowca jest jego niesamowita odporność na szkodliwe warunki środowiskowe. Płyty fasadowe prezentują się znakomicie przez nawet kilkadziesiąt lat. To kamień w 100% naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, mocnych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i sprowadzanych z Włoch.