Parkingi – jakie materiały będą najlepsze?

Parkingi – jakie materiały będą najlepsze?

Parkingi należą do miejsc, gdzie ruch aut jest naprawdę wzmożony. Z tego powodu materiały, z których zrobiona jest ich powierzchnia, muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ warunków pogodowych. Normalny bitum lub bruk nie zawsze zdają egzamin – na zatłoczonych parkingach już po jednym roku powierzchnię będzie trzeba odnawiać. Które zatem materiały są najchętniej wykorzystywane przez specjalistów do spraw budowy jezdni? Jakie atuty musi posiadać materiał na nawierzchnię placu parkingowego?

Parkingi z masy bitumicznej

Aktualnie najczęściej używanymi materiałami na nawierzchnie parkingów są nowoczesne preparaty asfaltowe. Wiele z nich to nawierzchnie, które izolują również dolne poziomy parkingu od groźnych warunków – na przykład wody czy środków drogowych. Asfalty, z których wykonuje się parkingi, są zazwyczaj bezproblemowe w aplikacji – niepotrzebne będzie nawet ich podgrzanie. Są także dużo bardziej niezawodne niż masy stosowane kiedyś – bez trudu zniosą znaczne naciski oraz nieustanny ruch.

Budowa parkingów – o tym należy pamiętać

Wykonując parkingi musimy pamiętać o dylatacjach i ich zabezpieczeniu. Koniecznie musi ono zagwarantować dużą odporność oraz oddzielić niższe poziomy przed wilgocią, która potrafi przedostać się przez takie szczeliny. Nie zapominajmy o tym, iż taka masa powinna znieść spore obciążenia pionowe i poziome, które powodowane są przejazdami samochodów na parkingach. Jak więc znaleźć najlepszą masę do uszczelnienia dylatacji na parkingach? Egzamin zda między innymi technologia Rubi-Joint.