Ogrodzenie klinkierowe

Ogrodzenie klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w Polsce często spotykane. Mają dużo zalet – doskonale wyglądają, są wytrzymałe na częste w naszym kraju niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wody. Są też dość tanie – zwłaszcza, jeśli wspomnimy ich długowieczność i niewielkie koszty eksploatacji. Z jakimi materiałami jednak będą się najlepiej łączyć? Jakie dodatki wybrać, aby ogrodzenia klinkierowe wyglądały bardzo dobrze?

Drewno komponuje się z ogrodzeniami klinkierowymi

Wyraźne barwy cechujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej łączą się z drewnem. Najlepszym wyborem okaże się połączenie konstrukcji ceramicznej z drewnianymi sztachetami. Ogrodzenie tego rodzaju dobierzemy do posesji o tradycyjnym wyglądzie, ale też tych nowocześniejszych.

Ogrodzenia klinkierowe, a żelazo

Następnym chętnie wybieranym wyjściem jest połączenie ceramiki i metali. Niezależnie od tego, czy będą to wykonane metodą tradycyjną przęsła, czy to kupione w sklepie budowlanym prefabrykaty, możemy tak nadać naszej posesji oryginalny charakter, na co zwrócą uwagę zwłaszcza lokatorzy domów na wsi.

Jak pielęgnować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie potrzebują co prawda regularnej konserwacji, ale minimum raz w roku warto wygospodarować na nią nieco czasu. Skupiający się na powierzchni klinkierowych płytek kurz łatwo wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, natomiast ich żywotność podniesiemy dzięki preparatom zmniejszającym nasiąkliwość.