Odbiór techniczny mieszkania – sprawdź czy jest zgodne z umową

Odbiór techniczny mieszkania – sprawdź czy jest zgodne z umową

Odbiór mieszkania od dewelopera to niesamowicie doniosła czynność, której nie wolno marginalizować. W trakcie wykonywania zabiegów można zdiagnozować różne uchybienia, które inwestor musi naprawić. W jaki sposób dokonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i o czym należy pamiętać?

Odbiór mieszkania od dewelopera – w jaki sposób zainicjować inspekcję

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają właściwe przepisy prawne. Działanie to sprawdza czy lokal odpowiada warunkom zawartym w dokumentach. Na podstawie spisywanego w jego trakcie raportu odbioru możemy żądać od inwestora usunięcia znalezionych usterek. W czasie realizacji odbioru trzeba mieć przy sobie wszystkie schematy mieszkania, żeby móc na ich podstawie dokonać skrupulatnej inspekcji stanu faktycznego. Oględziny pomieszczeń rozpoczynamy od przejrzenia metod wykonania pionów, podłóg czy zabudowy pomieszczeń. Zasadnicza jest również wytrzymałość użytych komponentów budowlanych i zabudowy kuchni.

Jak wykonać odbiór mieszkania od dewelopera

Pamiętajmy, że przegląd techniczny mieszkania (w Krakowie, Bydgoszczy i innych miejscowościach) może być wykonywany nie tylko w sytuacji mieszkań nowo wybudowanych, ale również używanych. Nagminne wady, występujące w nieruchomościach to szwankująca instalacja kanalizacyjna i użycie tańszych surowców budowlanych niż określone w dokumentach. Nieważne czy przegląd robimy w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on wykonany w asyście pełnomocnika wykonawcy, a także fachowca z dziedziny architektury.