Nowoczesność i tradycja, czyli budowa domów góralskich

Nowoczesność i tradycja, czyli budowa domów góralskich

Sprawdź, komu zlecić budowę domów góralskich. Kliknij tutaj

Stylowe domy góralskie przyciągają niezwykłym wykończeniem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba osób decyduje się na wybudowanie takiej nieruchomości. W jakich rejonach zazwyczaj można je spotkać i czym się cechują?

Budowa domów góralskich – klasyczne wykończenie

Nowoczesne domy góralskie wyglądają cudownie i bajkowo, utrzymane są w tzw. stylu podhalańskim. Są skonstruowane ze świerku i wyróżniają się strzelistymi wieżyczkami oraz przestronnymi tarasami, mają także nawiązania do motywów ludowych. Stanowią idealne uzupełnienie tatrzańskiego krajobrazu, dlatego występują zazwyczaj na terenach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby skonstruować taki domek w na swojej działce – Polacy szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku murowanych budynków. Stawiane są one z gotowych części, a obecnie stosowana technika sprawia, że roboty można kontynuować także w zimie, bowiem omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Specjaliści przekonują, że budowę można ukończyć w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – budynki sezonowe oraz obiekty całoroczne

Klimatyczne domy góralskie mogą służyć jako nieruchomości działkowe, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Nowoczesna technologia pozwala uzyskać wewnątrz świetne warunki do mieszkania, dachy zabezpieczone są ceramicznymi dachówkami, a ściany można ocieplić. Podmioty zajmujące się konstruowaniem domków góralskich specjalnie impregnują wszystkie komponenty, żeby chronić wnętrze przed ujemnymi temperaturami. Następnym walorem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Kiedy postanawiamy zbudować klimatyczne domy góralskie, wybierajmy tylko sprawdzone podmioty, które doskonale łączą tatrzański klimat z nowoczesnością.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com