Nowoczesne projektowanie domów – Bartłomiej Sitarski

Nowoczesne projektowanie domów – Bartłomiej Sitarski

więcej o nowoczesnych projektach domów na stronie barteksitarski.pl »

Architektoniczne style z lat dziewięćdziesiątych XX wieku powoli tracą zwolenników, zaś zamiast nich możemy zaobserwować o wiele nowocześniejsze rozwiązania. Choć wiele budynków buduje się wciąż w oparciu o konspekty rodem z tamtego dziesięciolecia, to wielu klientów decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Gdzie szukać źródeł zainteresowania nimi? Dlaczego warto na nie postawić?

Nowoczesne projekty domów – do jakich trendów się odwołują?

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem rozmaitych trendów. Wielu architektów nie ukrywa oddziaływania modernistycznych architektów pracujących w Niemczech lub Holandii. Kiedy przeanalizujemy parę projektów z ostatnich lat, znajdziemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem oraz podobnymi kierunkami.

Charakterystyka nowoczesnych projektów domów

Najważniejszą cechą współczesnego budownictwa jest korzystanie z niedużego zestawu środków oraz niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów skupiają się na kształcie i wyłącznie on nadaje budynkowi konkretny styl. Dużą wagę przykłada się też do surowców – szczególną popularnością cieszą się zwykły cement, spore szyby oraz drewno.

W których miejscach sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew temu, co może niektórym się wydawać, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane również poza obrębem zorganizowanych dzielnic domów jednorodzinnych. Wyłącznie od inwencji projektanta zależy bowiem to, czy konkretny budynek będzie nawiązywał do charakteru okolicy. Dobrze przemyśleć typ przeważającej tam architektury, a następnie podjąć działania, by włączyć do projektu kilka z występujących często elementów.