Nawierzchnioizolacje dachowe – które będą najlepsze?

Nawierzchnioizolacje dachowe – które będą najlepsze?

Przed rozpoczęciem zimy nie możemy zapominać o uszczelnieniu dachu. Źle utrzymany dach może być źródłem poważnych trudności w sezonie zimowym – przepuszcza wodę i przynosi znaczne ubytki temperatur. Na szczęście przygotowanie dachu przed zimą nie sprawi dziś nam żadnych trudności – na rynku dostępne są wszak nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin nawet w najcięższych sytuacjach. Które to produkty? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych potrzeb? Oto garść porad.

Dodatkowe nawierzchnioizolacje

Czasem wymiana poszycia nie będzie konieczna – starczy jedynie uzupełnienie ubytków, które pojawiły się wskutek wpływu zjawisk pogodowych. Powinniśmy wówczas sięgnąć po nawierzchnioizolacje plastikowe, które świetnie nadają się do uzupełniania różnego typu szczelin lub pozostałych uszkodzeń. Takie środki sprawdzą się także przy uszczelnianiu połączeń przy oknach lub kominie. Ich zaletą będzie przede wszystkim łatwość założenia oraz wytrzymałość – bez problemów wytrzymują deszcz i niskie temperatury.

Nawierzchnioilozacje bitumiczne

W sytuacjach, kiedy jedynym rozwiązaniem będzie wymiana poszycia, należy zdecydować się na odpowiednie preparaty asfaltowe. Większość wśród nich nie potrzebuje aplikacji na ciepło, a to bardzo upraszcza dekarzowi pracę. Są wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na wilgoć oraz światło słoneczne – dzięki temu chronią mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi i gwarantują jego lokatorom stuprocentowe bezpieczeństwo.