Najtańsze i najdroższe mieszkania w Katowicach

Najtańsze i najdroższe mieszkania w Katowicach

Sektor nieruchomości w Katowicach oraz innych miastach Górnego Śląska jest trochę odmienny od pozostałych miejsc Polski. W przeciwieństwie do nich, dość niewiele osób jest zainteresowana mieszkaniami od dewelopera. Naprawdę chętnie kupowane są natomiast mieszkania z drugiej ręki. Rzadko też składa się wnioski o dofinansowanie zakupu domu, a to też wyróżnia ten region wśród pozostałych. Jak więc prezentuje się rynek nieruchomości na Śląsku? Które mieszkania w Katowicach szczycą się największym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z drugiej ręki

Jak już wspomnieliśmy, największym zainteresowaniem cieszą się na Górnym Śląsku mieszkania z rynku wtórnego. Jak łatwo się domyślić, powodem tej sytuacji okazują się kwestie budżetowe – lokal z drugiej ręki kosztuje nawet dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Oczywiście chodzi o lokale w tych samych częściach miasta, o takiej samej powierzchni.

Gdzie znaleźć mieszkanie w Katowicach?

Na rynku mieszkań z drugiej ręki najwięcej anonsów dotyczy przede wszystkim Bogucic czy osiedla Tysiąclecia. Najmniejsze kwoty wydamy na mieszkanie na Szopienicach, na których cena jednego metra waha się wokół 2500 PLN. Najbardziej kosztowne okazują się zaś Brynowo i Dąb, gdzie ceny przewyższają niekiedy pięć tysięcy zł za metr kwadratowy. Szczególnie dużo nowych mieszkań buduje się z kolei w okolicach ulicy Mikołowskiej i Śródmieścia.

Anonse mieszkań w Katowicach zainteresowani znajdują na różne sposoby. Najbardziej trafioną droga okaże się na pewno wejście do sieci, ponieważ to w wyszukiwarkach dostępnych w internecie dostępnych jest najwięcej ofert kupna-sprzedaży.