Klinkierowe płytki elewacyjne

Klinkierowe płytki elewacyjne

Często na zewnętrznych ścianach polskich domów pojawiają się płytki klinkierowe. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać – zwłaszcza, kiedy przypomnimy sobie najważniejsze dobre strony takiego materiału. Jak udowadnia doświadczenie mieszkańców domów, którzy wybrali na taki krok, płytki z klinkieru są tak mało kosztowne i solidne, ale też bardzo bezproblemowe w czyszczeniu.

Czemu warto zastosować płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe niemal zawsze okazują się bardziej wytrzymałe niż inne surowce stosowane do elewacji budynków – zwłaszcza, jeśli chodzi o deski. Zazwyczaj są również dużo mniej kosztowne, co na pewno zauważą osoby z ograniczonym budżetem.

Jak czyścić płytki klinkierowe?

Kolejną dobrą stroną płytek klinkierowych jest łatwość ich czyszczenia – rzadko się brudzą, a regularne czyszczenie wymaga tylko wykorzystania zwykłej myjki parowej. Nie potrzebują również dużych działań zapobiegających niszczeniu, a to w naszym kraju jest szczególnie istotne.

Jak wybierać płytki klinkierowe?

Nie zapominajmy, iż płytki klinkierowe dostępne są w różnych wersjach, ale nie wszystkie są przeznaczone do montażu na zewnątrz – jeżeli więc zamierzamy zamontować je na ścianach domu, koniecznie sprawdźmy ich przeznaczenie. Płytki tego rodzaju wytwarza się również w wersjach posadzkowych oraz ściennych, zaś te drugie posiadają nieco wyższą podatność na uszkodzenia mechaniczne.

Montaż płytek klinkierowych

Powierzchnia, na jakiej ułożone zostaną płytki klinkierowe powinna być prosta oraz nie może posiadać pęknięć. Bardzo ważne okaże się również jej odtłuszczenie oraz zastosowanie odpowiedniego, gwarantującego wytrzymałość spoiny, kleju.