Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Wilgoć jest znacznym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Z tego powodu tak istotne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niebezpiecznym wpływem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach wystarczające będą izolacje lekkie, ale kiedy budynek wzniesiony będzie na gruncie bez odpływu wody deszczowej, potrzebne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się również, jeżeli obiekt zlokalizowany jest na obszarze niżej lustra wody. Istotne jest, by woda nie niszczyła budynku wskutek naporu na jego ściany. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I wreszcie – komu powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Rodzaje izolacji przeciwwodnych

Istnieją trzy rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje lekkie, które wykonywane są, gdy nie notuje się znaczącego zagrożenia wynikającego z obecności wilgoci. Jeżeli zaś wilgoć okazuje się poważnym problemem, należy wykonać któryś z dwóch pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się głównie na obszarach z podłożem zwartym, bo tam nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są z kolei stosowane na terenach, gdzie panuje duże ryzyko wystąpienia podtopień – takie izolacje powinny charakteryzować się wysoką odpornością oraz zabezpieczać budynek także przed mocno napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – wybór firmy

Jak łatwo się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych wpływa na ochronę mieszkańców obiektu. Dlatego powinniśmy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je przygotuje. O jakich czynnikach więc nie należy zapomnieć szukając ekipy, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze z pewnością okażą się umiejętności jej specjalistów – warto więc dowiedzieć się, jak długo funkcjonuje ona na rynku hydroizolacji oraz jak opisują zakończone przez nią projekty dotychczasowi klienci.