Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Jeśli szukasz ekologicznych domów drewnianych, odwiedź ten adres

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com