Czeka cię odbiór mieszkania od developera? To musisz wiedzieć

Czeka cię odbiór mieszkania od developera? To musisz wiedzieć

To dziś. Właśnie odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś podekscytowany – nietrudno zatem nie pamiętać o dokładnym obejrzeniu nowego lokalu. To błąd, ponieważ wady, których nie stwierdzisz teraz będziesz musiał wyeliminować we własnym zakresie. Dobrze pamiętać o tym już podczas sporządzania kontraktu i wyznaczyć z góry termin odebrania mieszkania i formę, w jakiej developer powie ci, iż można je już obejrzeć. Dowiedz się, co powinieneś wówczas przetestować i czyja rada okaże się niezbędna.

Odbiór mieszkania od developera – kto pomoże?

Stwierdzenie wszystkich wad mieszkania może okazać się wielkim problemem dla osób, które nie znają się na budownictwie. Powinniśmy również nadmienić, że zwykle niezbędny do tego okaże się odpowiedni sprzęt oraz kwalifikacje umożliwiające jego stosowane. Dlatego, chcąc uprościć nam odbiór mieszkania od developera dobrze skorzystać z pomocy fachowca. Na rynku działa obecnie sporo firm, które za opłatą odpowiednio zmierzą mieszkanie oraz odnotują możliwe usterki.

Co po odbiorze mieszkania od developera?

Jeśli przy odbiorze mieszkania od developera ujawnione będą wady, masz prawo domagać się ich wyeliminowania. Pamiętaj, że po znalezieniu usterki powinieneś powiedzieć o niej developerowi najdłużej w czasie trzydziestu w formie, jaką ustaliliście w umowie. Kiedy z kolei mieszkanie jest zgodne z kontaktem, możecie sporządzić akt u notariusza. O tym również najlepiej pamiętać zawczasu i w umowie określić, kiedy najpóźniej może to nastąpić.