Co warto wiedzieć o cegle retro?

Co warto wiedzieć o cegle retro?

Obiekty postawione na początku wieku mają niepowtarzalny czar. Jest on zasługą nie tylko powagi, którą zyskują z biegiem czasu, ale również projektu oraz materiałów wykorzystanych do ich realizacji. W tamtych dekadach największym zainteresowaniem inżynierów szczyciła się na pewno czerwona cegła, która również dziś uchodzi za materiał, który nadaje obiektowi niezwykłego stylu. Ale choć w sklepach znajdziemy różne typy cegły w tym kolorze, nie każda sprawdza się tam, gdzie myślimy o klimacie w stylu minionych czasów. Najlepiej postawić wtedy na cegłę retro. Jak więc jest ona wytwarzana? Kiedy powinniśmy po nią sięgnąć?

Wytwarzanie cegły retro

Cegła retro może być produkowana różnymi metodami. Podstawowe wersje to wytwarzane obecnie płytki, które są następnie postarzone. Nie zapominajmy przy tym, że takie cegły nigdy nie będą wyglądać dokładnie tak, jak w wiekowych obiektach. Jeśli zatem istotny jest dla nas odpowiedni rezultat, wybierzmy cegłę retro produkowaną z surowca pochodzącego z wyburzanych, wiekowych budynków. Jest ona szlifowana, a później zabezpieczana przed wilgocią, przez co doskonale się prezentuje, a jednocześnie jest równie wytrzymała jak nowoczesne materiały. W sklepach znajdziemy rozmaite rodzaje płytki retro, wśród których z pewnością znajdziemy te, które będą komponowały się z projektem danego obiektu.

Cegła retro – gdzie najlepiej wygląda?

Jak nietrudno stwierdzić, cegła retro nie powinna być stosowana jako główny materiał. Świetnie sprawdza się natomiast jako materiał dekoracyjny, jaki dodaje wnętrzu wspomnianego stylu. To dlatego często są stosowane w loftach – mieszkaniach urządzonych w obiektach używanych przed laty przez zakłady przetwórcze. Płytka retro zdaje egzamin oczywiście także w innych wnętrzach, świetnie wyglądając tak w kuchni, jak i salonie bądź przedpokoju.