Co daje niecka basenowa?

Co daje niecka basenowa?

Niecka basenowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą zdecydować się na wykopanie basenu tradycyjnego. Minimalizuje cenę i usprawnia prace na tyle, że często już po dwóch tygodniach basen jest zdatny do użycia. Niecki basenowe wytwarzane są z różnych surowców – często stosuje się plastik, lecz jego minusem jest niska wytrzymałość. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się wersje wyprodukowane z karbonu uzupełnionego ceramicznym rdzeniem – wykluczają przeciekanie, poza tym nie szkodzą im uszkodzenia mechaniczne oraz skrajne temperatury.

Jak wybrać nieckę basenową?

Niezależnie od tego, jakie są nasze oczekiwania, z pewnością wyszukamy nieckę basenową dla siebie. Produkowane są w różnych wymiarach – od familijnych modeli, przez baseny o przeciętnych wymiarach, aż po niecki typu fast lane, które okazują się na tyle duże, że bez problemów można stosować je do treningów pływackich. Niecka basenowa będzie znacznie bardziej komfortowa, kiedy zakupimy do niej opcjonalne akcesoria – na przykład lampy, zadaszenie lub urządzenia do filtrowania wody.

Niecka basenowa klasy premium

Kupując nieckę basenową należy zwrócić uwagę na wyroby cenionych marek. W naszym kraju dostępne są baseny marki Compass Ceramic Pools, które wytwarza się z użyciem wspomnianego włókna węglowego. Decydując się na baseny tej marki możemy jednocześnie dopasować je do swoich potrzeb, wyposażając je w maszyny filtrujące lub lampy niezbędne w czasie pływania wieczorem.