Chroń budynek przed wilgocią – wykonaj hydroizolację fundamentów

Chroń budynek przed wilgocią – wykonaj hydroizolację fundamentów

Stawiając na budowę jakiejkolwiek nieruchomości, trzeba mieć na uwadze rozmaite prace. Do tych uznawanych za najistotniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. Jest to na tyle ważny etap prac, że najrozsądniej ich wykonanie powierzyć fachowcom , którzy posiadają bardzo dużą wiedzę i długoletnie praktykę w tym zakresie.

Hydroizolacja fundamentów – z jakiego powodu jest to tak znaczące?

Hydroizolacja fundamentów skutecznie chroni obiekt użytkowy przed działaniem wilgoci. Należy wiedzieć, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty znacząco zmniejsza właściwości termiczne nieruchomości. Dochodzi wtedy do wyziębienia ścian, które są z tego powodu znacznie bardziej podatne na atak grzybów wywierających negatywny wpływ na zdrowie lokatorów. Dzisiaj wykorzystywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykonywana jest wówczas, gdy woda gromadzi się w niewielkiej odległości od konstrukcji budynku. Jest ona idealna również wtedy, kiedy woda wywiera nacisk mający charakter hydrostatyczny na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś zapewnia kompleksową ochronę przed wpływem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na określone elementy budowlane.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest stosowana

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się obecnie zarówno w budynkach mających charakter mieszalny, jak i w obiektach przemysłowych. Powinno się pamiętać, że przy wykonywaniu hydroizolacji fundamentów niezbędne jest zabezpieczenie obszarów trudno dostępnych. Zalicza się do nich załamania, łączenia ścian i narożniki. W związku z tym zrobienie hydroizolacji nakłada konieczność stworzenia odrębnego planu prac. Wykonanie hydroizolacji najlepiej jest zlecić fachowcom, posiadającym zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w tego rodzaju przedsięwzięciach. Tylko wówczas jest się pewnym, że wszystko będzie zrobione tak, jak należy, a sama izolacja doskonale wypełni swoją rolę.