Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze

Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze

Sprawdź, gdzie kupić domy góralskie całoroczne, wejdź na domygoralskie.com

Domy góralskie są atrakcyjne i wygodne. Podobne do historycznej sztuki gór zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla sporej liczby klientów istotne jest także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest bowiem materiałem naturalnym. Nic powinno zatem dziwić, iż budowane są nie tylko na Podhalu – spotkać je można prawie w całej Polsce, bo świetnie wyglądają wpisując się w wiejskie widoki. Nierzadko spotkać możemy opinie na temat tego, że sprawdzają się one wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je buduje?

Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr oraz twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są prawie wyłącznie z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi sposobami, przez co wewnątrz domu jest optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące dom przed wilgocią oraz zimnem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także spadzisty dach pokryty gontem, który zabezpiecza je przed zniszczeniem w razie nierzadkich w tym rejonie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać architekta?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, iż już od początku należy zawrzeć umowę ze sprawdzonymi fachowcami. Słusznie postąpimy wybierając ekipę, w której ramach współpracują architekci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Istotne jest także to, aby historyczna architektura łączyła się z innowacyjnymi pomysłami technicznymi – to jesienią zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich komfort na takim samym poziomie, co w innych typach obiektów.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: kontakt@domygoralskie.com